Mikuláš

Kdo jsme a kolik nám je?

Jsme kamarádi ze střední školy, kdy jsem již v roce 2004 začínali a s drobnými obměnami navštěvujeme rodiny s dětmi v Modřanech a blízkém okolí každý rok. Nejinak tomu bude také letos 5. prosince 2023.

Kde působíme?

Dne 5.12. vpodvečer bereme pouze zákazníky z Modřan a nejbližšího okolí (tj. především Hodkovičky a Komořany), tak abychom stihli všechny návštěvy včas.

Jak se přepravujeme?

Jezdíme zpravidla autem, ale i tak se může občas stát, že přijedeme se zpožděním. Nebojte se, ke každému určitě dorazíme!

Jaký je scénář naší návštěvy u Vás?

Nejprve převezmeme připravené dárky pro vaše ratolesti, a pokud jste větší rodina, pak se vyplatí i napsat seznam dětí a ke každému napsat ve stručných bodech to, co mu máme vytknout nebo naopak za co ho máme pochválit. Případně je možné poslat podklady do knihy hříchů také dopředu emailem. (Jinak se také může stát, že si Mikuláš splete děti nebo bude Pepíčkovi říkat Ládíčku :-).) Poté už jen předáme dárky, rozloučíme se a jedeme k dalším zlobivým dětem.

Kolik stojíme?

Děláme to z nadšení, z tradice, z radosti potěšení mnoha dětí i rodičů, ale zcela gratis nikoliv a máme stanoveny minimální částky. Za návštěvu jedné domácnosti s 1 dítětem bereme nejméně 500 Kč , s 2 dětmi 650 Kč, s 3 dětmi 800 Kč, s 4 dětmi 950 Kč, s 5 dětmi 1200 Kč a s 6 dětmi 1400 Kč. Nad 6 dětí již dle individuální domluvy.

Stránky mikuláše z Prahy 4 (Modřany, Hodkovičky, Komořany)